Zirkonyum Diş Fiyatları 2018 de ne Kadar?

Bildiğiniz gibi estetik diş tedavileri için hatırı sayılır bir para ayırmak gerekiyor. Zaten diş tedavi fiyatları malzemelerin yurt dışından gelmesi nedeniyle bir hayli yüksek. Dişler üzerine porselen kaplama veya zirkonyum kaplama uygulanması gerektiğinde de fiyat konusu araştırmaların önemli bir bölümünü almakta. Zirkonyum diş fiyatları ile porselen kaplama diş fiyatları arasında ne kadar bir fark olduğu ve 2018 zirkonyum diş fiyatı ile porselen diş fiyatı hakkında bilgi vermek için bu yazıyı hazırladık. Diğer taraftan malzemenin özelliği ve bu özelliğin yapılacak diş kaplamasında ne kadar önemli olduğu konusunda da bilgi alabileceksiniz.

Ne Zaman Zirkonyum Diş Ne Zaman Porselen Diş Kaplama?

İnsanoğlu her zaman daha güzel görünmek ve daha sağlıklı olmak ister. Bu amaçla tıp biliminde de önemli ve hızlı değişiklikler olmaktadır. İnsan parasını sağlıktan başka neye harcasa karşılığını bu derece alamaz. Özellikle söz konusu dişlerimiz olduğunda hem güzel görünmek hem de sağlıklı çiğnemek için mümkün olanın en iyisini ister.

Ancak malzemeden vazgeçmeyen diş hekimliği bilimi, zirkonyum malzemesini diş kaplaması için kullanmaya başlamıştır.

Zirkonyum diş kaplamalar da istek ve beklentiler doğru tuzunda geliştirilen estetik diş hekimliği malzemeleridir. Uygulanmakta olan porselen diş kaplama olumsuz yönleri nedeniyle terk edilmeye başlanmış yerine yeni ve daha estetik, sağlıklı, uzun ömürlü diş kaplamaları için malzeme arayışına başlamıştır. Ortopedi ameliyatlarında kullanılan zirkonyum diş hekimliğinde önce implant malzemesi olarak kullanılmaya başlanmıştır. Zaman içerisinde zirkonyum implantların kırılgan olması gibi olumsuz özellikler implantların  titanyum malzemeyle yapılmasına karar verilmesini sağlamıştır.

Ancak malzemeden vazgeçmeyen diş hekimliği bilimi, zirkonyum malzemesini diş kaplaması için kullanmaya başlamıştır. Bu amaçla blok halinde bulunan zirkonyum malzeme, bilgisayar destekli kazıma sistemleri İle kazınarak zirkonyum diş kaplamalar üretilmektedir. Zirkonyum diş kaplamanın porselen diş kaplamaya göre fiyat olarak dezavantajı olsa da biyolojik olarak çok büyük avantajlari bulunur. Diğer taraftan diş estetiği ve estetik diş kaplama uygulaması bakımından zirkonyum çok önemli avantajlar sağlamaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatı

Diş tedavileri için sorunların büyümeden ortadan kaldırılması temel prensibine her zaman göz önünde bulundurmalıyız. Daha önce de bahsettiğimiz gibi basit bir koşturuyor tedavi edilmediğinde kanal tedavisi veya diş çekimi gibi daha pahalı ve zor tedaviler gerektirebilir. Zirkonyum diş kaplama da çekilmiş dişler veya büyük oranda harap olmuş dişler için uygulanan kaplamalardır. Dişin kullanım ömrünü arttırmak ve aynı zamanda doğal diş estetiği sağlamak için uygulanan zirkonyum diş kaplama fiyatı ne kadar?

Zirkonyum diş kaplamanın porselen diş kaplamaya göre fiyat olarak dezavantajı olsa da biyolojik olarak çok büyük avantajları bulunur.

Zirkonyum diş kaplama fiyatı kullanılan malzeme ile elbette değişir. Ancak daha da önemlisi bu uygulamayı yapan diş hekiminin el becerisi, hastaya yaklaşımı, işe gösterdiği özen, kullandığı diş kesim araçları ve ölçü malzemeleri gibi bileşenler vardır. Sadece zirkonyum diş kaplama fiyatı değil, bütün tedavi fiyatı bu bileşenlerden etkilenir.

Ucuz diş tedavisi diye bir kavram yoktur demişti Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya. Ucuz olan işlemin kullanım ömrü ve kullanımda sağladığı özellikler daha azdır. Bu nedenle ilk anda ucuz görünürler demişti sayın üstadımız.

Ucuz mal alacak kadar zengin değilim!

Aklıma rahmetli Vehbi Koç un ucuz mal alacak kadar zengin değilim sözü geliyor. Çin malı gibi al hemen bozulsun. Sorun çıkarsın. Kırılsın, rengi değişsin. Sağlık için olumsuz etkileri olduğunda ben bu ucuz zirkonyum dişi ne yapayım. Alsın başına çarpın derim yapana. Gerçi konuyu araştırmak ve kendine layık olanı bulmak da her vatandaşın kendi vazifesi bu serbest ekonomik düzende değil mi?

  1. Ne yapmak gerekiyor biliyor musunuz?
  2. Önce size hangi işlemin yapılması gerektiğini öğrenin.
  3. Neden yapıldığını sorgulayın
  4. Alternatif tedavi yöntemleri hakkında bilgi alın
  5. Sunulan tedavilerin birbirlerine göre avantaj ve dezavantajlarını öğrenin
  6. Maliyetleri ve ödeme koşullarını öğrenin. Mesela zirkonyum diş fiyatı ne kadar? Porselen kaplama fiyatı ne kadar? Aradaki fark sizin bütçenizi aşıyor mu? Nasıl öderim gibi.

Buraya zirkonyum kaplama fiyatı ile ilgili bir rakam yazsak zaman içerisinde geçerliliğini yitirecektir. Yazılar uçmadan kalıyor biliyorsunuz. Belki beş yıl sonra bu yazıyı okuyan birisi için koik olur, bir zararı olmaz ama 2019 zirkonyum diş fiyatını araştıran bir kişiyi hatalı yönlendirmiş olabiliriz. Bu nedenle zirkonyum diş fiyatı 2018 yılına mı ait yoksa 2019 zirkonyum diş fiyatı mı bunu belirten bir başlık ile size fiyat vermek daha doğru olacak.

2018 Zirkonyum Diş Fiyatı

Diş kaplaması için fiyatlar belirlenirken yapılacak dişin sayısına göre belirlenmektedir. Mesela bir diş eksik olduğunda önündeki ve arkasındaki diş ile birlikte eksik olan diş ile beraber toplam üç adet diş yapımından bahsedilir. Zirkonyum diş fiyatı verilirken tek diş zirkonyum kaplama fiyatı mı yoksa toplam zirkonyum diş fiyatı mı verildiğine dikkat etmeniz daha sonra ortaya çıkabilecek yanlış anlamaları ortadan kaldıracaktır. 2018 için zirkonyum dişin fiyatı 800 TL den az olamamaktadır. Bu fiyat kullanılan malzeme, diş teknisyeninin fiyatları ve diş hekimi ve klinik fiyatları ile birlikte 1500 TL ye kadar yükselmektedir.

2018 zirkonyum diş fiyatı verirken döviz kurlarındaki durum dikkate alınmalıdır. Porselen diş fiyatı için döviz fazla belirleyici olmasa bile zirkonyum fiyatları için kur artışı önemli ölçüde tesir etmektedir. Özetlemek gerekir ise bu seneki zirkonyum kaplama fiyatı 800 TL ile 1500 TL civarında döviz kurundan etkilenen vaziyette çıkıp inmektedir.

2019 Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatı

Geleceği öngörmek kehanet mi sizce? Bence değil! Diş tedavileri özellikle de diş estetiği alanında daha iyi bir yıl olmasını beklediğimiz yakın gelecekten bahsediyoruz. Şurada en fazla 12 ay kalmış olabilir değil mi? Belki o kadar bile kalmadı. 019 un neyine kehanet yapmak gerek. Para politikalarına mı? 2019 yılı döviz fiyatlarına mı? Bu yılın döviz kurlarından daha yüksek olacağı kesinleşti gibi. diş fiyatları bu artıştan etkilenir mi? Ben biliyorum estetik diş fiyatları 2019 yılında ne gibi bir değişiklik gösterecek. Siz de tahmin edebilirsiniz.

Önce siz 2019 yılı diş estetiği ve zirkonyum diş fiyatlarını söyleyin sonra ben söyleyeyim. Sizin estetik diş ücretleri ile ilgili tahmininiz nedir? Bire bir döviz artış oranında yükselmesi mi? Yada döviz düşer ise fiyatın da düşmesi mi? Amerikan Diş Hekimleri Birliği ADA bu konuya ne der acaba?

Yanılıyorsunuz. fiyatlar özellikle zirkonyum diş fiyatları 2019 için daha yüksek olacak. Ancak döviz olarak bu fiyatın düşeceğini düşünüyorum. 250 Euro olan zirkonyum diş fiyatının 200 Euro seviyelerine düşmesi gibi. Size güzel zirkonyum diş kaplamalar yapan bir hekimin web sitesini vereyim. Hem zirkonyum diş kaplama özellikleri ile ilgili oradan detaylı bilgiler de alabilirsiniz. http://www.disdr.com