Zirkonyum Diş

İMPLANT

Diş İmplantı Nedir?

Diş implantları ağızda eksik olan dişlerin yerine konması amacıyla, özel materyallerden hazırlanan, yapay diş kökleridir. İmplantlar çene kemiğine basit bir operasyonla yerleştirilmektedir.

İmplantların Ömrü Ne Kadardır?

Günümüzde otuz yılı aşkın klinik takipleri yapılan implantlar bulunmaktadır. Teknoloji ilerledikçe, her geçen gün yani materyaller kullanıma sunulmaktadır. Çene yapınıza uygun implantın seçimi hakkında doktorunuz sizi bilgilendirecektir.

Diş İmplantının Sınırlamaları Nelerdir?
İmplant genel sağlık durumu iyi olan her hastaya uygulanabilir. Kemik gelişimi tamlanmamış genç bireylerde tercih edilmemektedir. Diş implantlarının uzun ömürlü olabilmesi için, etrafında belirli kalınlık ve boyutta sağlam çene kemiği bulunması gerekir. İmplat uygulaması için üst yaş limiti yoktur.

Dişsiz bir birey dental implantlar sayesinde en geç 2 ay içerisinde eksik dişlerine yeniden kavuşabilir ve normal konforlu yaşamına geri döner.

Ağzında hiç diş olmayan bir birey için tüm dişleri porselen ve sabit yapabilmek için alt çeneye en az 6-8 / Üst çeneye 6-8 implant gereklidir. Bu durumda hastaya alt üst en az 24 ya da 28 diş yapmak mümkündür. Bu dişler kesinlikle çıkmaz ve ömür boyu kullanılabilir.
Alt çeneye 2 üst çeneye 2 olmak üzere az sayıda implant üzerine çıkartılabilir total protezler yapılabilir.
İmplantlar kırılmaya ya da kayba karşı ömür boyu garantilidir. İmplant kaybı durumunda en az 2 ay beklemek kaydıyla aynı yere tekrar implant yapılabilir.
İmplant üstüne ön dişler bölgesinde zirkon yada empress full estetik porselen kuronlar yapılabilir.
Zirkon ve empress kuronlarda metal altyapı yerine seramik altyapı bulunur. Bu alt yapı estetik ve saglam olması yanında gerçek diş görünümü verir.
Laminateler ön dişlerin diş yüzüne yapıstırılır ve estetik porselenden yapılır.
Teller hiç görülmeden ağız içi dişlerin dile bakan arka tarafına braket yapıştırılarak ortodontik (Lingual teknik) tedavi yapılabilir.
Ortodontik tedavinin yaşı yoktur.
Yumuşak doku lazer çalışmaları, yapılan cerrahi sonrasında iyileşmeyi hızlandırır.
Dişlerin rengi ağartılmak istendiğinde bu beyazlatma (Laser Bleaching) işlemi klinik ortamında 45 dakikada yapılabilir.

İmplant uygulaması cerrahi bir işlemdir. Bu nedenle uygulayıcı hekim mutlaka iyi bir cerrahi nosyona sahip olmalıdır.

İMPLANT NASIL YAPILIR ?

İhtiyaç duyulan tedavi belirlendikten sonra küçük bir operasyon gereklidir. Düşünülenin aksine kolay ve kısa bir prosedürdür. Genellikle diş hekiminizin muayenehanesinde bu işlem gerçekleştirilebilir.

İmplant Diş Nasıl uygulanır?

İlk aşama olan muayenede hastanın sağlık durumunun implant uygulamasına elverişli olup olmadığı tetkik edilir. Çekilecek panaromik bir röntgen ve ağızdaki dişlerin durumuna göre kullanılacak diş implantının biçimi seçilir.

Operasyon aşaması çene cerrahı tarafından yapılır. Diş İmplantın yerleştirilmesi lokal anestezi altında yapılır. Diş implantının yerleştireceği yerdeki kemiğe yuva açılır. Kullanılacak implant sayısı kadar işlem tekrarlanır.

Diş implantları yerleştirildikten sonra kemikle kaynaması için belirli bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu süre zarfında hastalar implant bölgesine fazla yüklenmeden normal şekilde beslenmelerini yapabilir.

İyileşme safhası tamamlanıp diş implant etrafı tamamen yeni kemikle dolduktan sonra, implantın üzerine üst yapısı yapılabilir. Yapılacak olan proteze uygun ölçü alınır. Protez tek bir kron, köprü veya tam protez şeklinde olabilir.

Dişlerini kaybetmiş bireylere ikinci bir şans sunan implantlar sayesinde bireyler hem sağlıklarına hem de estetik olarak güzel bir gülüşe sahip olmuş olurlar. Protez kullanan hastaların özellikle yemek yerken bir çok sıkıntı çektiğini hepimiz biliriz. Yapılan araştırmalara göre rotez kullanan hastaların %29′u sadece yumuşak ve ezilmiş gıdalarla beslenirken, %50’si bir çok besinden uzak durur ve %17′ si de kendi dişleri ile daha etkili çiğnediklerini belirtmişlerdir. Total protez kullanan hastaların %66 ise çiğnemede güçlük çektiklerini belirtmişlerdir. Çiğnemede hissedilen zorlukla birlikte sindirim sisteminde de bazı rahatsızlıklar görülmektedir. İmplant tedavisi bütün bu zorluklardan uzak olmanız dilediğiniz zaman dilediğinizi yeme özgürlüğünü size sunmaktadır. Bütün bunların yanında implantlar kemik kaybını önlemekte de büyük rol oynarlar. Bir diş kaybedildiğinde etrafındaki kemik dokusunda kayıp olur. Kemik yoğunluğunu ve formunu korumak için stimülasyona ihtiyaç duyar.

Kliniğimizde ITI STRAUMAN,ASTRA,TEKA,BIOHORIZONS en çok tercih ettiğimiz implant markalarıdır.
İmplantfiyatları implant markasına göre ve vaka durumuna gore farklılık gösterebilmektedir.
Dentiss implant
Astra implant
Nucleoss implant
ITI implant
Biohorizon implant

Telefon : 0549 347 4 347

0212 661 69 79

E-mail : estetik.dentist@gmail.com

 implant fiatları, diş implantı, takma diş, diş tedavileri, diş implant fiyatı, implant diş fiyatı, diş implantı fiyatı, diş implant ücretleri, implant diş ücretleri,implant implant ankar, implant bego implant, implant ameliyatı, implant ücret, bredent implant, diş implantları, dentsply implant
× WhatsApp ile randevu alın