DİŞETİ ESTETİĞİ

Diş kaplaması veya Protez uygulamaları öncesinde ‘Pembe Estetik’ olarak bilinen diş eti estetiği çok büyük önem taşımaktadır. Dişler ve dişetleri ciddi bir uyum içerisinde olması durumunda, yapılan tedavinin sonuçları da güzel ve kusursuz olacaktır. Bu sebepten ötürü, dişeti estetiğini yapılacak olan dişeti düzeltme işlemleri ile birlikte yapmamız bazı durumlarda vazgeçilmezdir.

Sağlıklı ve düzenli dişetleri ile yapılacak bir tedavinin sonuçları mükemmel olmaktadır.

DİŞ ETİ ÇEKİLMELERİNDE PEMBE ESTETİK MUCİZESİ
Dişlerin üzerlerinde ve aralarında biriken yiyecek artıkları bakteri üretir, ’Bakteri plağı denilen bu birikintiler, diş çürükleri ve diş eti iltihaplarına neden olarak zamanla diş taşlarını oluşturur. Diş eti ile dişin birleştiği yerde oluşan bu plak içerisindeki bakteriler diş eti iltahabına neden olur. Diş etinde kızarıklık ve kanama ile ortaya çıkan  hastalık ilerledikçe diş etinde çekilme meydana gelir. Diş etini destekleyen çene kemiği de zaman içerisinde yıkıma uğrar ve telafisi mümkün olmayan diş eti çekilmeleri günlük yaşantıyı ve estetiği olumsuz etkileyecek seviyeye gelir. Periodontitis adı verilen diş eti hastalığının tedavisinde öncelik iyi. Diş bakımıdır. Diş hek diş köklerini ve çevresini kürete eder ve antibakteriyel sıvılar kullanılır gerekirse ilaç tedavisi ve sonrasında düzenli ağız hijyeni gerekir. Tedavi edilmediğinde bütün dişlerin kaybına kadar giden diş eti hastalıklarının nedenleri arasında diş fırçalamamanın yanı sıra kalıtım sistemik hastalıklar kullanılan ilaçlar immün sistem problemleri sigara ve diş gıcırdatma gibi etkenler de sayılabilir.

diş eti sorunu olanlara önerim en kısa zamanda diş  ve diş etlerini kontrol ettirmeleri öncelikle sorunun nedenini anlayarak ortadan kaldırmaları ve tedavilerine düzenli devam etmeleridir.

daha fazla bilgi ve muayene için iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz.

sağlıkla kalın.

× WhatsApp ile randevu alın