ESTETİK DİŞHEKİMLİĞİ

 

Diş hekimi,zirkonyum diş,ünlülerin diş hekimi
Estetik dişler

DİŞ  HEKİMLİĞİ VE ESTETİK

Estetik, doğayla uyumlu güzel bir görünüm elde edebilmektedir.

Dişler, dudaklar ve dişetlerinin görüntüsü de estetik bir yüz için önemli yapılardır.

Çoğu kişi bembeyaz dişlere sahip olmayı arzu eder.

Her insanın doğuştan sahip olduğu saç rengi, göz rengi gibi diş rengide vardır. Diş renkleri beyaz, sarı ve gri tonlarındadır. Günümüzde estetik beklentilerin artmasıyla metal destekli porselen kaplamaların yerini tam seramikler diye adlandırılan zirkomyum alt yapılı metal desteksiz kaplamalar almıştır. Tam seramikler yapımında amaç daha doğal ,daha estetik sonuçlar elde etmektir.Doğal dişler ışığı geçirir,belli bir saydamlıkları vardır. Metal destekli porselenler alt yapıdaki metal sebebiyle ışığı geçirmez daha mat bir görüntü sunar. Tam seramikler ise doğal dişin ışık geçirgenliğine sahiptir,böylece daha doğal görünümler sunar. Tam seramikler tamamen doku dostudur, alerji riski yoktur,dişeti ile uyumu metal destekli porselenlere göre kat kat iyidir. Metal destekli kaplamalarda,metalin rengi hasta dişetine morumsu lekeler şeklinde yansıyabilir. Ama tam seramiklerde dişeti çekilse dahi diş-dişeti sınırı estetik görünümünü korur.

Dişlerinin görünüşünden ve gülüşünden memnum olmayanlar CAD-CAM sistemleri ile gerçekleştirilen zirkonyum porselenler ile istedikleri doğal dişlere ve gülüşe sahip olabilirler. Tıbbın diğer dallarında başarı ile kullanılan zirkonyum maddesi 2000 li yıllardan itibaren dişhekimliğinin hizmetine sunulmuştur.

Estetik Dişhekimliğinde çığır açan zirkonyum materyalinin avantajları:

  1.  Dişhekimliğinde kullanılan en estetik materyallerdendir.
  2.  Işık geçirgenliği özelliği sayesinde doğal dişlerin dokusu tam olarak yakalanır.Sağlıklı bir dişin minesi tamamen ışığı geçirmesine rağmen porselen dişlerin altında kullanılan metaller porselen dişlerde opak bir görüntü yaratabilmektedir.Özellikle güneşli ortamlarda ve fotoğraf flaşında belli olabilen cansız görüntü problemi zirkonyum dişlerde çözülmüştür.
  3.  Diş eti uyumu klasik metal alt yapılı porselenlere göre çok daha iyidir.Diş eti hastalıklarında ya da dişeti çekilmelerinde sıkça görülen diş eti morlukları zirkonyumda görünmez.
  4.  Allerjik değildir,doku dostu bir materyaldir.
  5. Isı yalıtıcı özellikleri çok iyi olduğundan soğuk sıcak hassasiyetini önlerler.
  6. Zirkonyum porselenler 900 megapiksel dirence sahiptirler.Bu özellikleri sayesinde arka bölgelerdeki dişlerde de çok rahatlıkla kullanılırlar. Bu kadar güçlü olmasıyla birlikte ışığı geçirecek kadar zarif ve estetiktir. Hem ön hem de arka dişlerde güvenle kullanılabilen ileri teknoloji ürünü bir malzemedir.

 

0549 347 4 347

× WhatsApp ile randevu alın