En Yakın Diş Kliniği

Diş tedavileri için bir başlangıç yapmadan önce ön araştırma yapılır. Diş Hekimi ve yaptıracağımız tedavinin özellikleri ile ilgili bilgi toplarız. Tedavinin alternatifleri olup olmadığını öğreniriz.
Diş ağrısı şikayeti varsa en yakın Diş hekimine gitmek tercih edilir. En kısa sürede Diş ağrısından kurtulmak için bazen tedavi seçenekleri göz ardı edilerek dişin çekilmesi istenebilir. Aslında bu son derece yanlış bir karardır.Çünkü çekilen dişin yerine bir yenisini koymak o boşluğu doldurmak için hem zaman hem de para gerekir.
ittiğiniz Diş Hekimi size tedavi alternatiflerini sunduğunda onu dikkatlice dinlemeleri gerekir. Dinize yapılacak tedavi sonrası ömür boyu kullanabileceğiniz doğal bir dişi kaybetmekten kurtulmuş olabilirsiniz.
Acil diş doktoru veya nöbetçi Diş Hekimi aramamıza sebep olan ani diş ağrıları genellikle türünün ilerleyip dişin pulpa odasına kadar ilerlediği durumlarda olur. Diş çürüğü aslında başlangıç aşamasında soğuk ve sıcak hassasiyeti ile belirti verir bunu gözardı etmemek gerekir.
Öncelikle soğuk sıcak ve tatlı yediğimizde diş ağrısı şikayetiniz oluyorsa zaman kaybetmeden diş doktoruna gitmemiz gerektiğini bilmemiz gerekir. Bu aşamada yapılacak diş tedavisi genellikle dolgu olmaktadır Dolgulu dişim çürümeye başlayan üst yüzeyi kazınarak temizlenir ve bu borçla diş renginde estetik görüntülü kompozit adı verilen malzeme ile tedavi uygulanır. Diş dolgusu fiyatları kanal tedavisi fiyatlarına göre daha uygundur. Çünkü yapılması daha kısa sürer ve kullanılan malzeme daha azdır diş gece ve kendiliğinden ağrımaya başlıyor ise artık dolgu ile tedavi edilmesi mümkün olamaz. Çünkü çürük ve bakteriler dişin pulpası na kadar ilerlemiştir. Bu aşamada Diş Hekimi dişi uyuşturarak çürüğü temizler ve dişin içerisindeki damar sinir içeren kanalları boşaltır.İyi yapılmış bir kanal tedavisi ömür boyu kendi dişini gibi kullanabileceğiniz bir diştir. Kanal tedavisi yapılan dişin üzerine kırılmasını engelleyecek bir kaplama yapılması genellikle tavsiye edilir. Kanal tedavisinde kullanılan malzemeler ve kanal tedavisi işleminin uygulama zorluğu nedeniyle fiyatları normal dolgudan birkaç kat daha fazla olacaktır. Kanal tedavisi için ödediğiniz ücret üzerine yapılacak işleme göre diş dolgusu veya diş kaplaması ücretini ve ödemeniz gerekmektedir.